GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tekanna 10862138
*
nr 1086 2138
Tekanna
+ fat, Gefle, diameter: 27 längd: 25 cm
Kondition: locket med sprickor
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2017
kl 20:57:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 22:57:46
1
150 kr
29/1 16:37:16
2
150 kr
29/1 16:37:16
1
150 kr (Budbetjänt)
30/1 09:30:30
3
250 kr
30/1 13:13:57
1
250 kr
30/1 13:13:57
3
250 kr (Budbetjänt)
30/1 13:14:16
1
300 kr
30/1 20:31:46
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik svensk keramik svenska keramiker tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:50
-
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
*
Tekanna
Kondition: locket med sprickor
Läs om budbetjänten
nr 1086 2138
Tekanna
+ fat, Gefle, diameter: 27 längd: 25 cm
Kondition: locket med sprickor
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 22:57:46 | 1 | 150 kr |
29/1 16:37:16 | 2 | 150 kr |
29/1 16:37:16 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
30/1 09:30:30 | 3 | 250 kr |
30/1 13:13:57 | 1 | 250 kr |
30/1 13:13:57 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
30/1 13:14:16 | 1 | 300 kr |
30/1 20:31:46 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat gefle keramik svensk keramik svenska keramiker tekanna
-
5288 Tekanna
Stengods, Danmark, Signerad. Längd: 35 cm, höjd: 2..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:50 -
5080 Tekanna
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Terma Gustavsb..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55